Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

obecrudka 

srpen 2012 - Převzetí Oranžové stuhy

47 fotek 29.8.2012 - zobrazení
Převzetí Oranžové stuhy
Dvacátý čtvrtý srpen letošního roku byl významný pro všechny obce našeho kraje, které získaly některé z ocenění v rámci soutěže Vesnice roku. Důležitý byl tedy i pro naši obec, poněvadž jsme v této soutěži v letošním roce získali Oranžovou stuhu za spolupráci obce se zemědělským subjektem.
Předávání cen se uskutečnilo jako vždy ve vesnici, která získala stuhu nejcennější – Zlatou. Letos je touto obcí Tvarožná Lhota v okrese Hodonín.
Slavnostního předávání cen se zúčastnila řada významných osobností, jmenujme alespoň hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška či Zdeňka Škromacha, místopředsedu Senátu Parlamentu ČR.
Tvarožná Lhota leží v oblasti vína, cimbálové muziky, tance a zpěvu. Všeho bylo při předávání cen dostatek. Organizace celé akce byla velmi zdařilá, vystoupení jednotlivých účinkujících působivá, pochválit můžeme i prostředí, v němž se vše odehrávalo, a nesmíme zapomenout ani na chutné a bohaté občerstvení.
Ochutnat jsme mohli i místní speciality – beléše či pekáče, jimž se zde ovšem říká patenty. Kromě vína jsme si připili i oškerušovicí – pálenkou ze stejnojmenného ovoce.
V rámci slavnostního odpoledne jsme si mohli prohlédnout zajímavá místa Tvarožné Lhoty či překrásnou květinovou výzdobu v kostele, o kterou se postaraly místní ženy.
Obstát v konkurenci vesnic, v nichž se to hemží kroji a typickými slováckými malovanými chalupami, není jednoduché. O to větší radost máme, že se Rudka již podruhé a doufáme že ne naposled neztratila a naopak ukázala, že i u nás je hezky a stojí za to k nám zavítat.

Eva Čermáková
Foto: Jarka Trnková
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron